Destinacija zimovanja - ANDALO/MOLVENO

Kot vsako leto, smo se tudi letos za Vas potrudili in skrbno izbrali destinacijo za zimovanje. Za zimsko sezono 2016/2017 smo za člane društva SD Kras ponovno pripravili zimovanje na že preizkušeni destinaciji Andalo- Molveno in sicer dva termina:
od 18. do 25. februarja 2017 šolske zimske počitnice JUGOVZHODNA, POSAVSKO, KOROŠKA ,... REGIJA
od 25. februarja do 4. marca 2017 šolske zimske počitnice OBALNO KRAŠKA, OSREDNJE SLOVENSKA,.. REGIJA
Vasica Andalo, ki je znana po bogati športno-turistični ponudbi (športni center, drsališče, bazen, nočni bari, razni organizirani kulturni in športni dogodki). Čudovita narava je raj za številne aktivnosti tekom celega leta. Molveno leži ob obalah jezera Molveno, največjega ledeniškega jezera, katerega obdajajo planine in gozdovi. Bregovi se spuščajo proti jezeru do same obale z višine 2000 m. Žičnice povezujejo mesto s pobočji Pradel-Montanare, ki ne veljajo za zahtevna smučarska območja, zato je smučanje tukaj primerno tudi za družine z otroki.

Zimovanje - Andalo 2017Zimovanje - Andalo 2017

Smučarski center PAGANELLA

Sodobno opremljeno smučarsko središče na istoimenski planoti, z zelo dobro povezanim sistemom žičnic obsega 50 km prog različnih zahtevnostnih stopenj, 90 % smučišč pa je opremljenih tudi s snežnimi topovi. Je del smučarskega področja 'Skirama Dolomiti Adamello Brenta'. Tudi ljubitelji teka na smučeh bodo tukaj prišli na svoj račun, saj razpolagajo s 3 km dolgo stezo okoli jezera Andalo, zvečer pa osvetlijo še dodatnih 5 km stez skozi gozd. Ukvarjate se lahko s številnimi športnimi aktivnostmi na prostem ali v zaprtih prostorih: poleg smučanja se lahko pozimi popeljete s sanmi s konjsko vprego, poleti so zelo aktualni dolgi sprehodi po naravnem parku Adamello-Brenta, lahko pa se odpravite tudi na plavanje, drsanje ali v fitnes. Smučarsko središče tako obiskujejo gostje pozimi in poleti.

Zimovanje - Andalo 2017Zimovanje - Andalo 2017